Вратила се зима уочи Првог маја

ДРУШТВО, Аутор: Б. Илић

ЗЛАТИБОР

И док су се многи спремали за првомајски уранак у природи на Водицама крај Црног Рзава, међу зеленилом на Сунцу, планина је јутрос изненадила сасвим другачијим призором.

Фото Б.Илић

Снег који је пао ночас и јутрос забелео је кровове кућа, ливаде и шумске пропланке, па је јучерашњи пролећни пејзаж претворен у зимску разгледницу. Али на Златибору, кажу, то није ништа необично.

Белог покривача има највише на обронцима Чиготе, Торника и Муртенице, али и у центру Златибора.За мештане овакви временски обрти нису непознаница за ово доба године, али их ипак, кажу, на неки начин изненаде.

Фото Б.Илић

Ипак, упркос снежним падавинама, саобраћај на магистралном путу Чајетина – Нова Варош одвија се без застоја. Коловози су проходни, а надлежне службе су у приправности, па за сада нема већих проблема за возаче који долазе на Златибор.

– Видећемо да ли ће гости палити роштиљ на трави или ће се грудвати – каже радница једног угоститељског објекта.

Фото Б.Илић

Према најавама метеоролога, температура би током сутрашњег дана требало да порасте, па се очекује престанак и отопљење покривача.

(Новости западне Србије)