Кренуло пролећно сређивање Прибоја

ДРУШТВО, Аутор: Д. Љељен

ПРИБОЈ

Са првим лепим данима и у Прибоју кренули са пролећним сређивањем и града и излетишта.

Фото Општина Прибој

Град се умива, сређују се и зелене површине,али се упоредо култивишу и излетишта,попут Љесковца и Рибарског насеља на Потпећком језеру, као омиљене дестинације Прибојаца, за што чешћи боравак у природи.

Тако ових дана,пролеће и итекако пријатне темепературе,просто измаме и људе у из кућа и станова у природу.Неке у села ради култивисања породичних имања,или почетка сезоне пољопривредних радова,друге на околна излетишта, ради уживања.

Отуда и у локалној смоуправи настоје да омиљена излетишта Прибојаца,после зимске паузе,тамо где је то потребно,уреде и припреме за адекватан боравак у њима.

Иако удаљено десетак километара од града,излетиште на Љесковцу је увек атрактивно за излетнике,не само због због природног окружења и надморске висине од преко хиљаду метара,већ и предивног погледа на околину, сам  град и долину реке Лим.

Фото Општина Прибој

Излетиште је уређено пре више од једне деценије,са свим потребним мобилијаром и за пробиљиве излетнике.Али зуб времена,је учинио своје, па је добар део тог мобилијара, тренутно неупотребљив, или због дотрајалости или је једноставно  – поломљен. А те тренутне ружне слике,за који дан замениће  кадрови уређеног излетишта и сређеног мобилијара.

Поправка мобилијара,столова и тзв.печурки,затим ограде према Лиму и фарбање кућица, ових дана креће и у Рибарском насељу на Потпећком језеру,а упоредо ће се радити и на чишћењу излетишта од заосталог отпада, уклањању шибља и кошењу зелених површина.

 А кошење зелених површина кренуло је у градском подручју,где је трава нагло почела да буја,након периода топлог времена,а већ се перу и главне градске саобраћајнице,али и комплекс школских терена, такође, у Новом Прибоју.

Пролећно сређивање града и излетишта ради се према редовном плану и програму општине Прибој и њених јавних предузећа,а пуно тога ипак зависи и од нас самих,од нашег односа и наше савести,да уређене површине чувамо и негујемо,и за нас,али поготову, за генерације које долазе.