ДРУШТВО, Аутор: А. Ровчанин
СЈЕНИЦА
Председница општине Сјеница Мерсија Цамовић Реброња постигла је данас, у координацији са председницима општина Пријепоље – Драгом Попадићем, Прибој – Лазаром Рвовићем и Нова Варош – др Бранком Бјелићем, као и директором “Србијашума” Крстом Јањушевићем, договор о привременом решењу за одлагање комуналног отпада са територије ове општине.

Према постигнутом споразуму, део комуналног отпада из Сјенице биће привремено одлаган на несанитарној депонији Друглићи, док ће се преостале количине одлагати у општинама са којима је успостављена сарадња. Ова мера ступа на снагу одмах и важиће наредних 30 дана.
У том периоду локална самоуправа у Сјеници обавезала се да интензивира активности на проналажењу и реализацији трајног решења за одлагање отпада.
Како је сазнајемо, привремени модел уведен је како би се превазишла тренутна ситуација и омогућило несметано функционисање комуналног система до успостављања одрживог дугорочног решења.

Из Општине Сјеница истичу да је реч о привременом аранжману, посебно имајући у виду да је у плану решавање питања депоније Друглићи у најкраћем могућем року.
Због тога је, како наводе, неопходно што пре обезбедити одржив и дугорочан систем управљања комуналним отпадом.
Општина Сјеница захвалила је државним институцијама и локалним самоуправама које су показале разумевање и спремност за сарадњу у превазилажењу проблема, наглашавајући да је заједнички циљ заштита животне средине и здравља грађана.
Истовремено, најављен је и почетак активности на чишћењу општине, уз помоћ и координацију свих локалних самоуправа укључених у договор.
Из Сјенице поручују да ће наредни период бити искоришћен за проналажење трајног решења које ће дугорочно решити проблем одлагања комуналног отпада.
(ПП Медиа)
