Полицајац из Прибоја осуђен на 13 година затвора

Аутор: Рина

Полицајац Игор Аврамовић (30) из Прибоја у поновљеном поступку пред Апелационим судом у Крагујевцу осуђен је на 13 година затвора због убиствасуграђанина Ервина Ћелахметовића.

Фото Б. ИлиЋ

Апелациони суд је као неосноване, одбио жалбе Вишег јавног тужилаштва у Ужицу и потврдио првостепену пресуду која је, сада, постала правноснажна.Осуђени су и Игорови помагачи, Наталија Аврамовић на годину дана и Михајло Стојкановић на шест месеци затвора.Аврамовића је осуђен због тога што је 21. маја 2023. године, око поноћи, у кафићу у центру Прибоја, наочиглед свих присутних, убио Ћелахметовића.Према наводима оптужнице, Аврамовић је без икаквог повода пришао Ћелахметовићу, који је седео на барској столици за шанком, ударао га више пута у пределу главе после чега је Ћелахметовић пао на под и изгубио свест.Ћелахметовић је услед тежине задобијених повреда преминуо два сата касније у Општој болници у Прибоју.Авромовић је побегао са лица места и у уз помоћ пријатеља прешао у Босну и Херцеговину где је ухапшен пет дана касније.