Аутор: НЗС
Прибојски Еко аграр уводи праксу приближавања пољопривредицима, на њиховом терену, у њиховом селу или месној заједници, практично на кућном прагу.

Ту су пре свега у питању административни послови, обнова пољопривредних газдинстава, разговори око актуелних субвенција и конкурисање за њих, па друга стручна појашњења, а све са циљем да се људима из најудаљенијхих села олакша, да не троше време и труд доласка у град, поготову ових лепих мартовских дана, кажу у Еко аграру.
И интересовање људи са села није изостало. Ко је могао, дошао је. Лакше им до Сјеверина и Саставака, него до Прибоја. Углавном релативно старији људи, којима ова нова пракаса, кажу, пуно значи.
– На селу се обрађује имања, колико ко може. Неко се бави интензивније, неко само да не запусти породично огњиште. Али и једни и други су за похвалу. Уз њихов рад и држава помаже бројним субвенцијама, па су отуда и представнции прибојског Еко аграра на терену да дају сва потребна објашњења и помогну људима са села да их остваре, додају саговорници.

Помоћ пољопривредницима у месним заједницама, фото Општина Прибој
Приближавање пољопривредницима, је само један од циљева и задатака Прибојског еко аграра.
– Тренутно су у питању административни послови, обнова пољоприврендих газдинстава, јавни позиви и субвнеције, али је и ове године у плану и онај други, едукативни део, да се нашим попљопривредницима приближи струка, јер и они све више схватају да рентабилне или уносније производње нема без адеквантних агротехничких мера и наравно примене стручних препорука, поручују из прибојског Еко аграра.
(ПП Медиа)
