Шеф Мисије ОЕБС-а у посети Прибоју

ДРУШТВО, Аутор: Д. Љељен

ПРИБОЈ

Марсел Пешко, шеф Мисије ОЕБС-а у Србији, данас је са сарадницима посетио Прибој, где се у разговору са председником Општине Лазаром Рвовићем и његовим сарадницима,  упознао са тренутном друштвеном, политичким и економском ситуацијом у граду на Лиму, али и региону.

Фото Општина Прибој

Истакнута је добра досадашња сарадња Мисије Европске организације за безбедност и сарадњу у Србији и локалне самоуправе у Прибоју, која је у многим сегментима, како су истакли челници Мисије ОЕБСА у Србији,  пример добре праксе на локлау,и не само у овом делу Србије,као што је то било са инклузијом односно укључивањем националних мањина,у овом случају  Бошњака, у извршну власт,затим са избором локалног обудсмана, тада међу првима у Србији,а пример добре праксе је и ангажовање младог Прибојца у стручној пракси,коју спроводи ова Организација. 

 План је да се са та  досадашња, плодна сарадња продуби и са реализацијом нових пројеката,а све на добробит,пре свега локалне заједнице и свих житеља у њој.

Током посете Прибоју, делегација Мисије ОЕБСА у Србији, састала се и  са главним имамом Меџлиса Исламске заједнице у Прибоју др Харун еф.Иминагићем, а о актуелним темама разговарали су и са политичким представницима Бошњака  у Прибоју.

Фото Општина Прибој

Поред шефа Мисије ОЕБС-а у Србији, Марсела Пешка,у делегацији су још били госпођа Рут Гросман,менаџерака канцеларије  ОЕБСА-а у Новом Пазару и Маја Пињо Талевска,шефица за политику и координацију Мисије ОЕБС-а у Србији.

На пријему високе европске делегације у Прибоју, поред председника Општине,господина Рвовића, присуствовли су и председник Скупштине општине Борис Мрдовић и шеф Кабинета председника Општине Вук Луковић.

(Новости западне Србије)