Обале Црног Рзава пуне излетника

ДРУШТВО И ЉУДИ, Аутор: Б. Илић

ЗЛАТИБОР

Иако су се пахуље снега задржале на врховима Златибора, а хладно јутро Првог маја више подсећало на зиму него на пролеће, то није спречило излетнике да и ове године испуне обале Црног Рзава на златиборском Водицама.

Фото Б.Илић

Традиција је била јача од временских прилика, па су се млади, али и они нешто старији, окупили на овом познатом излетишту које из године у годину окупља све већи број посетилаца.

Уз звуке Рзава која тихо протиче и призоре природе која се, упркос данашњем “зубатом” Сунцу, буди у пролећним бојама, Водице су и данас традиционално пуне за Први мај. 

Фото Б.Илић

Мириси дима са роштиља и весели жамор људи шире се током реке.

На овом месту сусрели су се људи из бројних градова западне Србије, али и гости из Београда, који су, верни дугогодишњој традицији, одлучили да Први мај проведу баш на Водицама.

Фото Б.Илић

Неки су стигли још у раним јутарњим сатима, припремајући се за целодневно дружење, док су други тек пристизали, носећи са собом добро расположење и жељу за уживањем.

Иако су се многи прибојавали да ће снег и хладно време умањити број окупљених, испоставило се супротно.

Фото Б.Илић

На излетишту Трчинога, на путу ка селу Семегњево, стигли су и трубачи, па је атмосфера, кажу, као и увек, по свачијем укусу.

(Новости западне Србије)