ДРУШТВО, Аутор: Д. Љељен
ПРИБОЈ
Марсел Пешко, шеф Мисије ОЕБС-а у Србији, данас је са сарадницима посетио Прибој, где се у разговору са председником Општине Лазаром Рвовићем и његовим сарадницима, упознао са тренутном друштвеном, политичким и економском ситуацијом у граду на Лиму, али и региону.

Истакнута је добра досадашња сарадња Мисије Европске организације за безбедност и сарадњу у Србији и локалне самоуправе у Прибоју, која је у многим сегментима, како су истакли челници Мисије ОЕБСА у Србији, пример добре праксе на локлау,и не само у овом делу Србије,као што је то било са инклузијом односно укључивањем националних мањина,у овом случају Бошњака, у извршну власт,затим са избором локалног обудсмана, тада међу првима у Србији,а пример добре праксе је и ангажовање младог Прибојца у стручној пракси,коју спроводи ова Организација.
План је да се са та досадашња, плодна сарадња продуби и са реализацијом нових пројеката,а све на добробит,пре свега локалне заједнице и свих житеља у њој.
Током посете Прибоју, делегација Мисије ОЕБСА у Србији, састала се и са главним имамом Меџлиса Исламске заједнице у Прибоју др Харун еф.Иминагићем, а о актуелним темама разговарали су и са политичким представницима Бошњака у Прибоју.

Поред шефа Мисије ОЕБС-а у Србији, Марсела Пешка,у делегацији су још били госпођа Рут Гросман,менаџерака канцеларије ОЕБСА-а у Новом Пазару и Маја Пињо Талевска,шефица за политику и координацију Мисије ОЕБС-а у Србији.
На пријему високе европске делегације у Прибоју, поред председника Општине,господина Рвовића, присуствовли су и председник Скупштине општине Борис Мрдовић и шеф Кабинета председника Општине Вук Луковић.
(Новости западне Србије)
