У Прибоју настављено редовно сређивање града и излетишта

ДРУШТВО, Аутор: Д. Љељен

ПРИБОЈ

Активности на редовном годишњем, односно пролећном сређивању града Прибоја и излетишта, су у току. Неки, углавном сезонски радови су већ реализовани, неки су у току, а поједини, због неопходне процедуре, тек предстоје.

Фото Општина Прибој

Рибарско нсеље на Потпећком језеру је омиљено излетише Прибојаца. Уз помоћ министарства туризма,локална самоупрва је током претходне деценије доста тога урадила,па је насеље највећим делом опремљено,а да би се потпуно комплетирало, очекује се реализација још планираних и већ одобрених пројекта.

 Међутим, на постојећем мобилијару зуб времена а не ретко и немар посетиоца,већ је учинио своје,па је поправка,а понегде и потупна замена,појединих делова  мибилијара, била неопходна. Тако је поптуно замењена ограда према језеру у дужини од 80 метара,а урађена је и нова капија на улазу у Рибараско насее.Предстоји и поправка оштећених делова мобилијара,клупа и столова.

Радове су извели радници Јавног предузећа за изградњу и развој Прибоја,док је финансијска средства обезбедила општина Прибој.     .

Радници ЈКП Услуга уклонили су сав комунални отпад и заостало семће,како из Рибарског насеља,тако  и из прибоаља Потпећког језера,а  извршено је уклањање шибља и кошење зелених површина у самом насељу. Сада поново све игледа и  лепо и функционално,па је домаћински однос неопходан,како би све уређено дуже трајало,на задовољство,пре свега, оних који воле боравак у природи или на води.

Поправка оштећених клупа за одмор и предах, у парковима и на тротоарима, релаизована је и на градском подручју, али на жалост опет се бележе и примери неодговорног понашња, јер само што су неке клупе поправљене, поново су оштећене,или је однет један њихов део.

У градском делу, након зимске паузе већ обављено и прање одређених саобраћајница,као и платоа школских терена у новом делу града, засађено је сезонско цвеће на за то предвиђеним местима, а косидба зелених површина у градском подручју, обавља се у предвиђеним временским интервалима.  

Фото Општина Прибој

Сређивање града и излетишта ради се према редовном плану и програму локалне самуправе и њених јавних предузећа,али  пуно тога ипак зависи и од самих грађана, од односа и савести, да се уређене површине чувају и негују за генерације које долазе. 

(Новости западне Србије)