ДРУШТВО, Аутор: Д. Љељен
ПРИБОЈ
Најбољи прибојски школарци, и ове године, летоваће у прибојском одмаралишту у Сутомору, о трошку локалне самоуправе – закључак је са последње седнице Општинског већа.

Поред постојећег Правилника о награђивању ученика прибојских школа,који су,са својим менторима,имали успеха на бројним смотрама знања,од Округа преко Републике до међуанродних такмичења,Општинско веће је,2.јуна, на својој 50.седници у овом сазиву,донело Закључак о бесплатном летовању у Дечјем одмаралишту у Сутомору,између осталог и за награђене прибојске школарце.
До сада је Општина ову награду, седмодневно бесплатно летовање на Плавом Јадрану,обезбеђивала само за основце,а од ове године ће то бити и за старије прибојске школарце – средњошколце.
– “Право на ову награду имају носици “Вукове дипломе” или признања “Ђак генерације”, као и ученици основних и средњих школа,који су освојили прво,друго или треће место на окружним,републичким или међународним такмичењима,као и ученици који су у спортским дисциплинама заузели једно од прва три места на државном такмичењу” – реферише Ђорђе Дујовић,начелник Општинске управе у Прибоју.
Већ по традицији овај Закључак се односи и на школарце из братског Прилужја,највеће српске енклаве на централном Косову и Метохији,у општини Вучитрн,али и за чланиве Друштва за дечју и церебралну парлаизу,Удружења МНРО,Међуопштинске организације слепих и слабовидх лица,као и за децу,кориснике услуга Центра за социјални рад.
Подсетимо,седмодневно летовање у Сутомору,уз аутобуски превоз из Прибоја до црногорског приморја и назад,о трошку општине Прибој, у сезони,претходних година, користило је у просеку око 300 малишана из нашег града.Прецизније, прошле године, летовање, као награду за показано знање и остварене резултате током школовања,искористило је 350 прибојских ученика.
Иначе,на 50-ој седници Општинског већ,поред закључка о бесплатном летовању у Дечјем одмаралишту у Сутомору, донети су и закључци по другим тачкама и другим темама,затим предлози одлука и решења,а све из редовног делокруга рада локалне самоуправе,али и у функцији припреме, предстојеће седнице локалног парламента.
Тако је утврђен предлог Одлуке о завршном рачуну буџета општине Прибој за 2025.годину, као и предлог годишњег Програма заштите,уређења и коришћења пољопривредног земљишта општине Прибој у 2026.години,за који је сагласност дало ресорно Министарство пољопривреде,а утврђен је и предлог Оперативног плана одбране од поплава на подручју општине Прибој за воде другог реда.
(Новости западне Србије)
